Planowana trasa

W roku 2017 uczestniczyliśmy w światowej imprezie żeglarskiej Oyster World Rally 2017 – 2019 . Jest to turystyczny rejs dookoła świata wraz innymi 29 jachtami zbudowanymi przez firmę Oyster.

Wyspy Południowego Pacyfiku (a w szczególności Fiji), tak nas jednak zauroczyły, ze postanowiliśmy zrobić sobie przerwę w Rally i dokładniej zwiedzić wyspy Tonga, Fiji, Tonga i Nową Kaledonię.
Każdy z tych archipelagów ma dziesiątki małych wysepek, do których można dopłynąć tylko jachtem. Dlatego właśnie rejsy jachtem są najlepsza formą zwiedzania tego rejonu.

Po trzech sezonach spędzonych na Wyspach Południowego Pacyfiku, postanowiliśmy przenieść się do Europy i przez kolejne dwa sezony żeglować po Morzu Śródziemnym.

W roku 2020 planujemy odwiedzić Włochy, Chorwację, Albanię, Czarnogórę, Grecję i Turcję. W następnym roku chcielibyśmy odwiedzić Maltę, wybrzeże Afryki, Baleary, Hiszpanię, Wyspy Kanaryjskie, Wyspy Zielonego Przylądka i Karaiby .

Natomiast w roku 2022 planujemy wziąć udział w kolejnym Oyster World Rally 2022 – 2023, aby w super towarzystwie innych jachtów Oyster opłynąć Świat.